Valtteri jatkaa myös ensi juhannuksena Tampereen keskustassa

Neljännen kerran järjestettävä juhannusfestivaali Valtteri julkistaa ensimmäiset esiintyjäkiinnityksensä. Juhannusaattoiltana Tampereen Tullikamarilla esiintyvät Olavi Uusivirta, Vesala, Aurora, Vilma Alina ja Lopunajan mies. Lisää artistiuutisia on luvassa lopputalvesta ja keväällä.

Elävän musiikin lisäksi Valtteri Festival on perinteisesti tuonut suomalaisen juhannustunnelman Tullikamarin ympäristöön. Tänä vuonna ilmainen sauna-alue nousee kahdeksi päiväksi Tullikamarin rautatieaseman puoleiselle terassille. Valtteri lupaa myös ilmaista päiväohjelmaa: tiedossa on ainakin musiikkia ja stand up -komiikkaa.

Valtteri Festival 2016 juhlii myös juhannuspäivänä 25. kesäkuuta. Sen ohjelma, kuten aattoillankin lisäykset ja ilmaisohjelman tarkennukset julkistetaan ennen pääsiäistä samalla, kun festivaalin ennakkoliput tulevat myyntiin.

Valtteri Festival
24.-25.6.2016 Tullikamari ja sen ympäristö, Tampere

ennakkoliput tulevat myyntiin 24.3.2016


Posted

in

by

Comments

Leave a Reply

Tämäkin sivusto käyttää "keksejä" ja siitä pitää EU-lakien mukaan kertoa myös käyttäjille. Käyttämällä sivustoa hyväksyt sen. Emme me niitä tietoja oikeastaan mihinkään käytä, mutta Googlen mainoksia niiden avulla kohdennetaan paremmin.