Tuska lisäsi ensi kesälle mm. Ghostin ja Cattle Decapitationin

Heinäkuun ensimmäisenä viikonloppuna 1.-3.7.2016 Helsingin Suvilahdessa myllertävä Tuska on lisännyt ohjelmistoonsa sekä kansainvälistä että kotimaista tykittelyä.

Äskettäin haltioituneelle yleisölle loppuunmyydyssä The Circuksessa esiintynyt Ghost on kiinnitetty ensi kesän Tuskan ohjelmistoa vahvistamaan. Ärhäkämpää ulkomaan osastoa ensi kesän juhlissa tarjoilee kalifornialainen Cattle Decapitation. Tanskalainen Myrkur elvyttää toisen aallon black metallin perinnettä jatkamalla Ulverin ja Darkthronen viitoittamalla synkällä polulla.

Kotimaisista on kiinnitetty seitsemättä studioalbumiaan valmisteleva Stam1na ja pitkältä sapattivapaalta uudella ”Silvër Horizon” albumillaan palannut Diablo.

TUSKA 2016 lipunmyynti on nyt käynnissä. Lippukauppoina toimivat Tiketti, Lippupalvelu sekä Lippupiste. Aikainen korppi nappaa kolmen päivän Tuska-lipun 115 euron kappalehintaan ja Turbo VIP -paketin saa lunastettua 255 eurolla.


Posted

in

by

Comments

Leave a Reply

Tämäkin sivusto käyttää "keksejä" ja siitä pitää EU-lakien mukaan kertoa myös käyttäjille. Käyttämällä sivustoa hyväksyt sen. Emme me niitä tietoja oikeastaan mihinkään käytä, mutta Googlen mainoksia niiden avulla kohdennetaan paremmin.