Liedossa vasaroidaan jälleen, eri aikaan ja eri paikassa tosin

Liedossa vasaroidaan ja taivutetaan terästä nyt jo kolmantena vuonna peräjälkeen. Kyseessä on tietenkin Hammer Open Air Metal Festival. Viime vuonna loppuunmyyty kaksipäiväinen tapahtuma on saanut uuden ajankohdan sekä uuden, hieman edellistä suuremman ja paremman pitopaikan.

Uusi ajankohta on 20.-21.7. ja uutena paikkana toimii Mannin Navetta. Kahden päivän ajan sekä kahden lavan voimin on Liedossa jälleen luvassa monipuolisesti metallia ja esiintyjiä ympäri maailman. Esiintyjiä tulee olemaan yli 20.

Ensimmäiset kiinnitykset ovat:
Deströyer 666 (Aus): Black/Thrash Metal
Asphyx (NL): Death Metal
Necrophobic (SE): Black/Death Metal
Portrait (SE): Heavy Metal
Charnel Winds (FI): Black Metal
Jess And The Ancient Ones (FI): Occultic Heavy Rock
Swallowed (FI): Death Metal
Gorephilia (FI): Death Metal
Krypts (FI): Death Metal
Damngod (FI): Groove Death Metal
11th hour (NL): Epic Doom Metal
Devastracktor (FI): Thrash Metal

TAPAHTUMAAN ON 18 VUODEN IKÄRAJA.

Kahden päivän liput tulevat myyntiin maanantaina 6.2. Tikettiin. Helmikuun ajan on myynnissä rajoitettu erä kahden päivän lippuja alennettuun 60 euron hintaan.


Posted

in

, , ,

by

Tags:

Tämäkin sivusto käyttää "keksejä" ja siitä pitää EU-lakien mukaan kertoa myös käyttäjille. Käyttämällä sivustoa hyväksyt sen. Emme me niitä tietoja oikeastaan mihinkään käytä, mutta Googlen mainoksia niiden avulla kohdennetaan paremmin.