Levyarvostelut

Jamiroquai – Feels Just Like It Shoud

90-luvun tiukimpiin acid jazz -bändeihin lukeutunut Jamiroquai tuntuu jämähtäneen uransa syvimpään suvantoon. Ympäristöstä huolestuneesta tiedostavasta rytmiryhmästä on muodostunut nykyään autoja keräilevän laulaja Jay Kayn hattunäyttely, ja viiden pennin elektrotuuttaukseksi jämähtänyt musiikki on jäänyt taka-alalle.

Uusi sinkku Feels Just Like It Should ei sytytyä valoa tunnelin päähän, vaan kuulostaa lähinnä Deeper Underground part II:lta. Kauas on tultu Emergency on Planet Earthin ajoista, eikä tuumaakaan oikeaan suuntaan.

Arvosana : 1/5
Arvostelu julkaistu : 2005-07-14
Arvostelija : Atte Jaakkola

Nämä tekstit ovat ajalta ennen nykyaikaa (noin niinkuin sivustoteknisessä mielessä), arkistomateriaalia siis. Tuorein arvio on julkaistu 12.12.2011 ja vanhin 5.2.2001. Yhteensä arkistosta löytyy 10190 levyarviota.

Tämäkin sivusto käyttää "keksejä" ja siitä pitää EU-lakien mukaan kertoa myös käyttäjille. Käyttämällä sivustoa hyväksyt sen. Emme me niitä tietoja oikeastaan mihinkään käytä, mutta Googlen mainoksia niiden avulla kohdennetaan paremmin.