Livearvostelut

G-festival 2009 - mm. Boys In A Band, Orka, Valravn, Katzenjammer, 200
við Múrin 2009 - mm. 200, SIC, Týr, Moby The Pink Pilot, Heiðrik
Lutakko Liekeissä - Mm. Dead by You, Axegressor, Sotajumala, Misery Index, Protest the Hero
Kraftwerk
Jyväskylä Rock 2009 - lauantai - mm. Morian, Mokoma, Don Johnson Big Band, Stam1na, Eläkeläiset
Jyväskylä Rock 2009 - perjantai - mm. Järjestyshäiriö, Fintelligens, Beats&Styles feat. Michael Monroe, PMMP, Apulanta
Ankkarock 2009 - sunnuntai - mm. TV on the Radio, The National, Fucked Up, Amon Amarth, PMMP, Eppu Normaali
Ankkarock 2009 - lauantai - mm. Cavalera Conspiracy, Dragonforce, Turbonegro, New York Dolls, CMX
Primal Scream
Ilosaarirock 2009 - Rockailut ja poppailut - Asa ja Jätkäjätkät, Risto, Maj Karma, Damn Seagulls, PMMP
Ilosaarirock 2009 - Rymistelyt - Killing Joke, Tragedy, Bad Brains, Walls of Jericho, The Dillinger Escape Plan, Isis
Ilosaarirock 2009 - Töminä - Kakkahätä-77, Cutdown, Riistetyt, Jaakko & Jay, Deathbed, Hero Dishonest
Sonisphere - Metallica, Linkin Park, Machine Head, Lamb of God, Mastodon ym.
Positivus09 - mm. Moby, Sinead O´Connor, Pete Doherty, Prāta Vētra
Deep Purple
Ruisrock 2009 - sunnuntai - The Gaslight Anthem, Gogol Bordello, !!!, Faith No More ym.
Ruisrock 2009 - lauantai - Ladytron, Glasvegas, The Sounds, Mew ym.
Ruisrock 2009 - perjantai - The Wildhearts, Disturbed, Maj Karma, Slipknot
KoRn, Entombed
Tuska Open Air 2009 - sunnuntai - Volbeat, Eluveitie, Amoral, Medeia
Tuska Open Air 2009 - lauantai - Suicidal Tendencies, Firewind, The Faceless, Profane Omen, Jon Oliva
Tuska Open Air 2009 - perjantai - Immortal, Ensiferum, Neurosis, Legion of the Damned, All That Remains, Gojira
Pitkä kuuma kesä 2009, sunnuntai - The Flaming Lips, Mogwai, Henry Rollins, Crystal Castles ym.
Pitkä kuuma kesä 2009, lauantai - Social Distortion, Melvins, The Sounds, Face to Face ym.
Provinssirock 2009, perjantai - mm. Placebo, Volbeat, Black Stone Cherry
AC/DC - Black Ice World Tour
Faith No More
Provinssirock 2009, sunnuntai - mm. Nick Cave and the Bad Seeds, Editors, Ting Tings, Sunrise Avenue
Provinssirock 2009, lauantai - mm. Manowar, Hot Leg, Veto, Opeth, Don Johnson Big Band
Metallica
Sauna Open Air 2009 - mm. Mötley Crüe, Thor, Bullet, Hammerfall
Bruce Springsteen & The E Street Band
Limp Bizkit
Murmansk
Too $hort
April Jazz 2009 - Torstai - PMMP, Tapiola Sinfonietta feat. Marzi Nyman & Jukka Perko
April Jazz 2009 - Perjantai - Ana Moura, Tuomo
April Jazz 2009 - Keskiviikko - Angie Stone, Erja Lyytinen, Emma Salokoski Ensemble
Venetian Snares
Miika Tenkulan muistokonsertti - Forever One, Lotta Jääskelä
Jyrock 2009, perjantai - mm. Regina, Twiggy Frostbite, Aavikko
Jyrock 2009, lauantai - mm. Dolphin, The Valkyrians, Joensuu1685
Witchcraft, Graveyard, Pharaoh Overload
Soulfly, Incite
April Metal Storm - Rotten Sound, Chromatic Dark, Antipope, Fatal Error, Ravage Machinery
Sisters of Mercy
Reel Big Fish, The Capital Beat
Tiamat
Bloc Party, Delphic
Laibach
Motörhead, Viikate, Witchcraft
Backyard Babies
Jonna Tervomaa 10v-juhlakonsertti - Jonna Tervomaa, Ismo Alanko Teholla, Nieminen&Litmanen
Tricky
In Flames, Gojira, Sonic Syndicate
3 Doors Down
Thee Silver Mt. Zion
All Hope Is Gone -kiertue - Slipknot, Machine Head, Children Of Bodom
Disturbed
Simple Plan
Rock the Bells - Nas, Pharcyde, De La Soul, EPMD, MC Supernatural & DJ Scratch
Stone
Rythimäiriön 20v juhlakeikka - Rytmihäiriö
The Hellacopters, Demons
Eläkeläiset, Kumikameli, Pahat Agentit
The Wildhearts
Jalometalli 2008 - Overkill, Possessed, Sadistic Intent, Satyricon, Mayhem
Dozer, F32.10
R.E.M., Editors, The Disciplines
Sigur Rós
Flow 2008 - mm. The Roots, Múm, Randall, CSS, Crystal Castles
Snoop Dogg, Consious Youths
Sex Pistols: Combine Harvester Tour 2008 - Sex Pistols, Problems, Pelle Miljoona & Unabomber!
M´era Luna 2008 - mm. Christian Death, Frank the Baptist, Samael, Apoptygma Berzerk
The Gutter Twins
Ankkarock 2008 – sunnuntai - Volbeat, Opeth, Disco Ensemble, Ismo Alanko Teholla
Ankkarock 2008 – lauantai - mm. W.A.S.P., Tiger Army, The Hives, HIM
Meat Loaf, Guitar Slingers
W.A.S.P: The Crimson Idol Tour - W.A.S.P.
Anathema
Ilosaarirock 2008: Töminäklubi - Anal Thunder, Terveet Kädet, The Heartburns, Kohu-63, Delta Force 2, Diskelmä
Ilosaarirock 2008 - mm. Mondo Cane, Converge, Oceansize, Tuomo, Mad Caddies
Thin Lizzy
Iron Maiden: Somewhere Back In Time World Tour - Iron Maiden
Ruisrock 2008, sunnuntai - Interpol, The National, Asa & Jätkäjätkät, Bullet for My Valentine, Ismo Alanko Teholla
Ruisrock 2008, lauantai - Primal Scream, HIM, Flogging Molly, CMX, Mikko Torvisen Viihdeorkesteri
Ruisrock 2008, perjantai - At the Gates, Life of Agony, Ministry, Raised Fist, The Sounds, Anti-Flag
Tuska Open Air 2008 - perjantai - Dimmu Borgir, Entombed, Carcass, Stam1na, Amon Amarth, Kypck jne
Tuska Open Air 2008 - lauantai - Morbid Angel, Primordial, Fields of the Nephilim, Noxa, Behemoth, Kalmah jne
Tuska Open Air 2008 - sunnuntai - Slayer, Týr, Killswitch Engage, Nile, Job for a Cowboy jne.
Avril Lavigne
Tuska-warm-up - Nightwish, Amorphis, Epica
Seireeni-klubi - Astrid Swan, Adora, Annan mustavalkoinen maailma, Toria
The Dillinger Escape Plan, Medeia
Provinssirock 2008 - sunnuntai - mm. Paramore, Billy Talent, Foo Fighters
Provinssirock 2008 - lauantai - mm. Danko Jones, Justice, Serj Tankian
Provinssirock 2008 - perjantai - mm. Coheed And Cambria, Dinosaur Jr, Linkin Park
Myötätuulirock - lauantai - Turisas, Hardcore Superstar, Teräsbetoni, Stam1na,
Sauna Open Air 2008 - sunnuntai - mm. Whitesnake, Joe Lynn Turner & Graham Bonnet
Sauna Open Air 2008 - lauantai - mm. Stone, Sebastian Bach, Scorpions
Sauna Open Air 2008 - perjantai - mm. Airbourne, Testament, Children of Bodom
Incubus
Blackmore´s Night, Góthien
Judas Priest
Kiss
John Fogerty
Terror, Medeia, Cutdown
Volbeat, For Selena and Sin
Boris, Growing
Blaze Bayley, Heavy Metal Perse
Kaizers Orchestra, Geoff Berner
Arch Enemy, The Scourger
Jyrock 2008 - lauantai - mm. Under Marie, PintAndWeFall, Giant Räbät, Mona De Bo
Jyrock 2008 - perjantai - mm. Anna Järvinen, Jesse, Ceebrolistics, Kastor
Tuomari Nurmio soolo, I Was a Teenage Satan Worshipper, Lapko
Danko Jones, Sweatmaster - Danko Jones, Sweatmaster
KYPCK, Dominia, 45 Degree Woman
Heavy Trash, The Micragirls, Black Magic Six
Megadeth, Volbeat
The Smashing Pumpkins
Client
Korn, Flyleaf
Bal-Sagoth, Battlelore, Avathar
Black Box -klubi - John Wiese, Uton, Gentle Evil
Paradise Lost
Avanto 2007 - Organ, Pain Jerk, Volcano the Bear, Tape, Prévost & Wilkinson, Avarus, Kuupuu
Motörhead, Hanoi Rocks, Los Bastardos Finlandeses
Fu Manchu, Truckfighters
Dave Lindholm & Otto Donner
Rush
Róisín Murphy
Horrors of Satan - Denial of God, Gallhammer, Darkened Nocturn Slaughtercult
Gwen Stefani
Final Fantasy
Killswitch Engage
Moses Hazy, PintAndWeFall
Kickstart 2007 - mm. The Baboon Show, Quit Your Day Job, The Heartburns, Kakka-hätä 77, Regina, Anal Thunder
Madball, Bolt, St. Hood
Oh No Ono, Cosmobile
Iggy & The Stooges, Stalingrad Cowgirls
The Locust
Entombed, Medeia, Omnium Gatherum
Horna, Blacklodge, Vorkreist
Boredoms, Es
Flow 2007 - Mm. Terry Callier, CocoRosie, !!!, Gilles Peterson, Carl Craig, Cut Chemist, Architecture in Helsinki
Forgotten Tomb, Rapture
Chris Cornell
Oneida
M´era Luna 2007 - mm. Skinny Puppy, Emilie Autumn, Deine Lakaien, Rabia Sorda, Diorama
Velcra
Six Organs of Admittance, Amon Düde IV
Pellavarock 2007 - Amorphis, Profane Omen, Stam1na ym.
Ankkarock 2007 – sunnuntai - mm. Nine Inch Nails, The Ark, Dir En Grey, Millencolin, Amorphis
Ankkarock 2007 – lauantai - mm. The Sounds, The Gathering, Spitfire, The Bellrays
The Hellacopters, Flaming Sideburns
Xiu Xiu, Regina
Of Montreal, Athletic Arms
Status Quo, Horsepower
Ilosaarirock 2007 - sunnuntai - mm. Opeth, RJD2, Sick of It All, Soilwork, The Business, The Slackers
Ilosaarirock 2007 - lauantai - mm. HIM, Porcupine Tree, Calexico, Terror, US3, Stonegard, Kakkahätä-77
Ilosaarirock 2007 - perjantain klubit - CMX, Jarkko Martikainen, Ismo Alanko Teholla, Unkind
Deerhoof, Cosmobile
Rockperry 2007 - mm. Within Temptation, Timo Rautiainen, Nordman
Metallica, HIM
Tuska Open Air 2007 - sunnuntai - Mm. Stratovarius, Moonspell, Blind Guardian, Vader, Mercenary
Tuska Open Air 2007 - lauantai - Mm. Emperor, Pain, Isis, W.A.S.P, Profane Omen
Tuska Open Air 2007 - perjantai - Mm. Children of Bodom, Immortal, Turisas, Maj Karma
Aerosmith
The Who, Havana Black
Puistoblues 2007 - Johnny Winter, Keb Mo, Billy Boy Arnold ja Jody Williams
Provinssirock 2007 - sunnuntai - Sara, The Blood Brothers, Sturm Und Drang, Scissor Sisters
Provinssirock 2007 - lauantai - Von Hertzen Brothers, The Go! Team, Patti Smith, Hatebreed, Velvet Revolver, The Micragirls, Disco Ensemble
Provinssirock 2007 - perjantai - MUCC, Chimaira, Tori Amos, Animal Alpha, YUP
Riders on the Storm
Myötätuulirock 2007 - Von Hertzen Brothers, Mokoma, Bleak
Kivenlahtirock 2007 - Maj Karma, Pelle Miljoona Trio, PMMP, Zen Cafe, Lovex, Stam1na, Negative, Von Hertzen Brothers, Apulanta
Heaven and Hell, Machine Men
Sauna Open Air 2007 - lauantai - mm. Heaven & Hell, Dark Tranquility, Swallow The Sun, Ari Koivunen
Sauna Open Air 2007 - perjantai - mm. Type O Negative, Dimmu Borgir, Poisonblack, Thunderstone
Sauna Open Air 2007 - torstai - Megadeth, Stam1na, Timo Rautiainen, Pain Confessor, Alcoholica
Indica
Henry Rollins Spoken Word -show
Placebo, Manboy
Ozzy Osbourne, Black Label Society
Findustrial Metal Festival - Scorngrain, Diablerie, Cold Cold Ground, Finish Me Off, Man.Machine.Industry
Trivium, Annihilator
April Jazz 2007 - Perjantai - Ojos de Bruja, Zarkus, Korpi Ensemble
April Jazz 2007 - Torstai - Emma Salokoski Ensemble, Michelle Nicolle
Weeping Willows
Clutch, The Sword
NoiseFest 2007 - Wolf Eyes, Kiila, Grunt, Pymathon, Killer McHann
Ignite, Ratface, Aivolävistys
Within Temptation
Blaze Bayley
Nine Inch Nails, Ladytron
Ladytron
Kreator, Celtic Frost, Watain
The Levellers
Radiopuhelimet, Brüssel Kaupallinen
Moon -Kana-
Ismo Alanko Teholla
The Haunted
Moonsorrow
Ensiferum, Kiuas
Laibach
Aria
Avanto 2006, osa 2 - Lee Ranaldo & Leah Singer, Prurient, Islaja, The Skaters, Tomutonttu
Avanto 2006, osa 1 - Tony Conrad, Nash Kontroll, Lau Nau, Pymathon, Mark Wastell & Rhodri Davies
Yngwie Malmsteen, Brother Firetribe, MoonMadness
Eastpak Antidote Tour 2006 - Disco Ensemble, Danko Jones, Gogol Bordello, Bedouin Soundclash
Europe
Unholy Alliance 2006 - Slayer, In Flames, Children Of Bodom, Lamb Of God
The Pipettes, The Voltas
Koneisto Live - Underworld
Zergafest - Guapo, Fun, Navigations
Lacuna Coil, Poisonblack
Oikeesti ilkeetä 60 v. - Kumikameli, J.M.K.E., Radiopuhelimet
B.B. King, Oiling Boiling Rhytmn & Blues Band
Cryptopsy, Visceral Bleeding, Vesania
Bryan Adams
M´era Luna - mm. Nitzer Ebb, Bauhaus, The Birthday Massacre, Apoptygma Berzerk, Ministry, Within Temptation, Epica
Tuuliajolla 2006 - Kotiteollisuus, CMX, 51Koodia, TikTak, Viikate, Mokoma, Stam1na, Monsteriser
Meijerirock - Paukkumaissi, Aanicircus, The Winyls, Kumma, Sydän, Sydän, Tundramatiks, Evilsons, The Orders
The Twilight Singers, Jeff Kline ja The Others
Ruisrock, perjantai - Sonata Arctica, Firenote, Jones Bros, Editors, Oomph!, Saxon, The Gathering, Von Hertzen Brothers, Lordi
Ruisrock, lauantai - Apocalyptica, The Rasmus, Hanoi Rocks, Danko Jones, Opeth, Gogol Bordello, New York Dolls, Flogging Molly, Mew, jne.
Ruisrock, sunnuntai - Teräsbetoni, Tiktak, The Cardigans, Morrissey, Apulanta, Ismo Alanko Säätiö, Egotrippi, The Crash, Soilwork, Tool
Flow 06 - mm. Underground Resistance, Moodymann, Candi Staton, Aril Brikha, Gravenhurst, Aavikko
Pellavarock 2006 - The Haunted, Agonizer, Diablo, Swallow the Sun, Zero Nine, Before the Dawn
Ankkarock 2006 - sunnuntai - Flogging Molly, Ministry, Turbonegro
Ilosaarirock-06 - The Darkness, Mudhoney, Kid Koala, Saul Williams, Subs
Ankkarock 2006 - lauantai - mm. Dropkick Murphys, CKY, Danko Jones, PMMP, Disco Ensemble
Helloween
Monsters of Pop - mm. Boys of Scandinavia, Liekki, Rättö ja Lehtisalo, Regina, Le Sport, Samae Koskinen, I Was a Teenage Satan Worshipper
The Haunted
Mogwai, Rubik
Roskilde 2006 - Menomatka ja alue-esittely
Roskilde 2006 - Suomalaiset, indierockit & rytmit - mm. HIM, dEUS, George Clinton, Disco Ensemble, The Ex, Dälek
Roskilde 2006 - Piristysruiskeet, perusvedot & mätöt - mm. Guns n´Roses, Morrissey, Gogol Bordello, Deftones, Burst, Mad Caddies
Roskilde 2006 - Retrot, surkeat ja pikkutärpit - mm. Kanye West, Primal Scream, Franz Ferdinand, The Raconteurs, Wolfmother
Roskilde 2006 - Herkistelijät, progespektaakkelit & paluumatka - Tool, Placebo, Roger Waters, Sigur Rós, Death Cab for Cutie
Tammerfest 2006 - mm. Viikate, Kauko Röyhkä, Stratovarius, Suburban Tribe, Nieminen&Litmanen, Kari Peitsamo, Timo Rautiainen
Tuska Open Air 2006 - sunnuntai - mm. Celtic Frost, Timo Rautiainen, Swallow the Sun, Gojira, Sodom, Verjnuarmu
Tuska Open Air 2006 - lauantai - mm. Venom, Epica, Opeth, Metsatöll, Norther, Amorphis, Diablo, Stam1na
Tuska Open Air 2006 - perjantai - mm. The Sisters of Mercy, Arch Enemy, Wintersun, Sonata Arctica, Anathema
Sauna Open Air -jatkoklubi - Down
Animal Collective, Islaja
Magyar Posse, Silvio
Guns N' Roses, Melrose
Hurricane - mm. Arctic Monkeys, The Strokes, Hard-Fi
Nummirock 2006 - mm. Hypocrisy, Diablo, Gorefest, Marduk, Amorphis
Himos Festival 2006 - lauantai - mm. Maj Karma, Teräsbetoni, Martti Servo & Napander, Don Johnson Big Band
Himos Festival 2006 - perjantai - mm. Amorphis, Stratovarius, Timo Rautiainen, Wiidakko, Uniklubi, Eläkeläiset, Frederik
Himos Festival 2006 - torstai - mm. Stam1na, Mokoma, Diablo, Ismo Alanko Säätiö, Indica
Pitkä kuuma kesähelvetti - Rotten Sound, Total Devastation, Forca Macabra, Slugathor
Teräsbetoni, Tacere
Sauna Open Air - Lauantai - mm. Twisted Sister, W.A.S.P., Lordi, Stam1na, Ensiferum
Sauna Open Air - perjantai - mm. Cradle Of Filth, Finntroll, Diablo, Teräsbetoni, Verjnuarmu
Sauna Open Air - Torstai - mm. Down, Iggy & The Stooges, The Flaming Sideburns
Club Perkele - Sydän, sydän, Rankkuri
Katatonia, Novembre
Blackmore´s Night
Ovo, Circle, Boris Morgana, Pasilian savut
Klubb X3M - Petter, Paleface
Backyard Babies
Bolt Thrower, Amoral, Hellbox
Lordin levynjulkaisukeikka 11.03.2006 - Lordi
Headbanger´s Ball - Fear Factory
Stratovarius
Cathedral, Electric Wizard, Grand Magus
Danko Jones, Brant Bjork & The Bros, Twopointeight
Riemu-festivaali 2006, torstai - Faff-Bey, Keuhkot, Pöytärummutuksen SM-kilpailut
Riemu-festivaali 2006, perjantai - Sweatmaster, Knuclebone Oscar, Superchrist, Maaseudun Tulevaisuus, Turun Romantiikka, Vuk
Riemu-festivaali 2006, lauantai - Kauko Röyhkä, Radiopuhelimet, International Auto, Jolly Jumpers, Ruotomieli
Potlatch, sunnuntai - Mats Gustafsson, Rulla + Carlos Giffoni, Frivolvol, Boris Morgana, Aineettomaksi temperamentin, Kuupuu, Päivänsäde
Potlatch, lauantai - Charles Hayward, Sister Flo, Pymathon, The Micragirls, Charlie Charlie, Musta Hevonen, Pasilian savut
Potlatch, perjantai - Joose Keskitalo orkestereineen, Tapio-Lassila-Tuomi-trio, Islaja, Sami Kukka
U.D.O., Manitou
Grand Belial´s Key, Gaurithoth, Slugathor
Poppikerho - Boys Of Scandinavia, I Was A Teenage Satan Worshipper, Tapes
Gamma Ray
Green Christmas, lauantai - Die Krupps, Sybreed, Loits, Ultima Thule & Tõnis Mägi, J.M.K.E., Pedigree
Green Christmas, perjantai - Anathema, Neaera, Zorg, Whispering Forest, SinKing
Rock Party 2006 - The Mies
Varjo
Lamb Of God, Devildriver
The Haunted, God Forbid
Bullet For My Valentine
Bullet For My Valentine, April
Dio, Uriah Heep
Silvio
KMFDM, Panic Drives Human Herds
Moneybrother
Avanto-festivaali 2005 - Blixa Bargeld, Jandek, Vaaralliset lelut, Alva Noto
The Flaming Sideburns 10th Anniversary Party - mm. The Flaming Sideburns, The Mutants, Smackfaces, Barefoot Brothers, Moses Hazy
The Hellacopters
Aria
The Fugees, Nicole Willis and the Soul Investigators
Suruaika, Mesmer, Apples Of Idun
HorrorPops
My Dying Bride, Novembre
Zacharius Carls Group
Zegota, Rytmihäiriö, Fun
Kirlian Crossing, Musti Laiton, Tomutonttu
Japanese New Music Festival ver.4 - Akaten, Shrinp Wark, Seikazoku, Zubi Zuva X, Ruins Alone, Zoffy, Acid Mothers Temple SWR
Stratovarius, Hammerfall, Wingdom
Koff 1st Warning - Trivium, The Scourger
Dream Theater
Nightwish, Sonata Arctica
Motörhead, Sweatmaster, Meldrum
Hiljaiset Levyt 20 vuotta - Alivaltiosihteeri, Maaseudun Tulevaisuus, Jalla Jalla, Kätyrit, Tina, Viewmasters
Opeth
Pelle Miljoona & Rockers & Avoimet Ovet & N.U.S. & 1980
Kylesa, Unkind, Down My Throat
Korn, Finntroll
Turbonegro
Koneisto 2005 - mm. Aavikko, Annie, Infekto
Laibach
HIM
Night öv metalmördör - Wintersun, Deathchain, Dauntless, Dead Shape Figure, MyGrain, Chaos Infinitum, Kuolemanpataljoona
Flow05 - Omar, Husky Rescue, The Five Corners Quintet, DJ Spinna, DJ Osunlade, DJ Kenny Dope ym.
Wolf Parade
Pellavarock 2005 - Mokoma, Korpiklaani, Tarot, Teräsbetoni, Impaled Nazarene, Beseech, Stam1na
Dinosaur Jr.
Alice Cooper, Hanoi Rocks
Ilosaarirock, Töminä-klubi - Endstand, Evilsons, Kometa, Rytmihäiriö, Anal Thunder, Fun, Brüssel Kaupallinen
Ilosaarirock 2005 - mm. Agnostic Front, Monster Magnet, MC5
Juliette & The Licks
Nummirock-muistelot osa II - Velcra, Primordial, Freedom Call, Teräsbetoni, Moonspell, Turisas, Sentenced
Nummirock-muistelot osa I - mm. Norther, Mokoma, Kotiteollisuus, Obituary, Dissection,
Dälek, Magyar Posse, Kaucas
Urban Energy - The Game
Wanaja Festival - lauantai - mm. Danny, Mokoma, Disco Ensemble, Giant Robot
Wanaja Festival - Perjantai - mm. Jonna Tervomaa, Flamma & Alku, Kotiteollisuus, Velcra
Tuska 2005 - sunnuntai - Accept, Viikate, Sentenced, Skyclad, Children of Bodom
Tuska 2005 - lauantai - Dimmu Borgir, Thunderstone, Testament, Lake of Tears, Rotten Sound, Gamma Ray, Mnemic, Naglfar
Tuska 2005 - perjantai - Monster Magnet, Apocalyptica, Destruction, Finntroll, Wintersun, Teräsbetoni, Barathrum
Puustock - mm. YUP, Yö, The 69 Eyes, Apulanta, Kotiteollisuus
Tammerfest 2005 - torstai - Maija Vilkkumaa, Maj Karma, Eläkeläiset, Teräsbetoni, Damn Seagulls ym.
Tammerfest 2005 - keskiviikko - Kotiteollisuus, Maj Karma, Viikate, Stam1na, Pelle Miljoona ym.
Aria
Fantômas
Hultsfred 2005 - System Of A Down
Hultsfred 2005 - Snoop Dogg
Hultsfred 2005 - Lauantai - mm. System Of A Down, The Kristet Utseende, Looptroop, The Haunted, Logh, Mew, The Hives
Hultsfred 2005 - Perjantai - mm. Tori Amos, Immortal Technique, Slayer, Nine Inch Nails
Hultsfred 2005 - Torstai - mm. Helmet, Flogging Molly, Mastodon, Turbonegro
Puistoblues 2005 - mm. Rock n Roll Band, Popa Chubby, Tommy Castro, Robert Cray
Carcosa, Insert Remedy, Dead Shape Figure
Iron Maiden
Black Sabbath
Provinssirock 2005 : Sunnuntai - mm. Nine Inch Nails, Stam1na, Lapko
Provinssirock 2005 : Lauantai - mm. The Bravery, The Donnas, The Mars Volta
Provinssirock 2005 : Perjantai - mm. Mew, Looptroop, Turbonegro
Hurricane Festival - mm. Audioslave, Oasis ja SOAD
Sauna Open Air - lauantai - Megadeth, Sentenced, Teräsbetoni, Moonsorrow, Kiuas, Roctum
Sauna Open Air - perjantai - Dio, Sonata Arctica, Kotipelto, Machine Men, Dreamtale
Sauna Open Air - torstai - Slayer, Pain, Mokoma, Norther, Amoral, Deathchain
Walls Of Jericho, Time Has Come, Maintain
Killswitch Engage
Torock - mm. Kilpi, Viikate, Bloodpit
Hawkwind, Circle
Lou Barlow, Astrid Swan
Gold Sounds Tour - Janne Laurila, Tapes
Paradise Lost, Orphaned Land, Society1
Isis, Jesu
NMC-klubi - Astro Can Caravan, Rubik, Kastor
EBB with Billy Cobham and Randy Brecker
Mokoma, Stam1na
Klubb Extrem - Strip Music
Bo Diddley, Steve Webb, Hasse Walli & The Winners
Mokoma, Stam1na
US 3
Jyrock 2005 - mm. Paska, Sweatmaster, Tigerbombs, Dungen, Popidiot, Jimi Tenor
Tuomari Nurmio & Alamaailman Vasarat
Robert Plant & The Strange Sensation, Sapattivuosi, Sansa
Hammerfall
Ruoska (levyjulkkari)
Sunn0))), Circle, Skepticism
Finntroll, Ajattara, Pain Confessor, Total Devastation
Circus Knucklebone, Damn Seagulls
Mastodon, Dozer
Astro Can Caravan, Valtuusto
Cradle Of Filth, Kreator, Dark Tranquillity
...And You Will Know Us By The Trail Of Dead, Disco Ensemble
Judas Priest, In Flames
Slade, Oikosulku
Tytär
Eläkeläiset, Lemmenpyssyt
Zeke, Bad Machine
Ensiferum, Turisas
The Haunted, Totalt Jävla Mörker, Insision
Rust, Killpretty, April
Riemufestivaali 2005, perjantai - Cleaning Women, Keuhkot, Circle, The Insult That Made A Man Out Of Mac, Klaus
Riemufestivaali 2005, torstai - The Mutants, Nieminen & Litmanen, Paska ja Enter
Riemufestivaali 2005, lauantai - Thee Ultra Bimboos, Branded Women, Micragilrs
Potlatch - mm. Radiopuhelimet, Fun, Rauhan Orkesteri, Risto, Sepi Kumpulainen, Avarus, Pekko Käppi
Sirkkelirock Metalligaala - Paul Di´Anno ja Manitou, Callisto, Sotajumala, Virtuocity
Green Christmas 2004 - Paradise Lost, Callisto, Tharapita ym.
Paradise Lost, Swallow the Sun
Cult of Luna, Plain Fade, Hei
Vasen ja oikea -klubi - Kaucas, Kontackto esittää: Kasperi Laine & Kummitusorkesteri
Martti Servo & Napander, Viewmasters
Hypnos ja Hefaistos Helsingin perjantai-illassa - Mesmer, Dauntless, Scorched Earth Tactics, CR
Absoluuttinen Nollapiste, Ruotomieli, CMX, Jarkko Martikainen
Turmion Kätilöt
Ed Harcourt, David Poe
Jolly Jumpers
M.A. Numminen Greatest Hits
Teräsbetoni
Avanto 2004, Lauantai - Alec Empire, The Leo Bugariloves, Krzyzosiak Verhaverbeke & H.C. Gilje, Goodiepal
Avanto 2004, Perjantai - COH, Sultans, Astro Twin, Kemialliset ystävät
Avanto 2004, Torstai - Aprox., Belgradeyard Sound System, Aavikon kone ja moottori
Rammstein, Exilia
Hybrid Children, Silver, Wasted
Machine Head, God Forbid, Caliban
Whitesnake, Kilpi
W.A.S.P., Downfall
Ismo Alanko Säätiö
Godsplague, United Underworld
Four Tet
Division Of Laura Lee, Disco Ensemble
Mortiis, Susperia
Vasen & Oikea -klubi - Kometa, Enter
The Unholy Alliance - Slayer, Slipknot, Mastodon
Kotiteollisuus
Jarmo Saari Solu
Cannibal Corpse, Spawn of Possession, Maple Cross
Rush
Solitaire
Viikate, Iiwana Julma
Lordi
Division Of Laura Lee, All System Go
Velcra
Stupido Records 2003 Presents - Boomhauer, The Rollstons, Grumps, Treeball
Children of Bodom
Maj Karman Kauniit Kuvat
Piru-Klubi - Diablo, All In Me
Katatonia, Pornorphans, Lullacry
Katatonia, To/Die/For, Pornorphans
Eastermaster - Hammerfall, Poisonblack, Dreamtale
Club Wallirocks - Dechas, Incredible Nothing, Preesens
Maj Karman Kauniit Kuvat
GodDamage, Pofony, Overrun
Dauntless
Blake
Alien Heat, Futone
Riemufestivaali 2003 - mm. Cadillac, Cleaning Women, Kometa, Balls, Disgrace, Mannhai
Soulfly, Bendover
Skindred, Disco Ensemble
Lovestone
Varjo, Deadbabes, Ultranoir
Private Line
Velcra
Sweatmaster, Damn Seagulls, No Shame
Absoluuttinen Nollapiste
The RMS
Danko Jones, Slaptones
Power & Pop - Headfirst, Clark Kent, Blanket
R’n’p-Festarit - Wasted, Damn Seagulls, Sunride, Flippin’ Beans
Helvetin kuuma ilta - Ajattara, Divine Decay, Zero Industry, Pain Confessor
Kuopio Rockcock : Osa 2 - lauantai - mm. Maija Vilkkumaa, Sweatmaster, Technicolour, OikoSulku, Tyrävyö
Provinssirock 2003 - osa 1 - mm. Audioslave, Children Of Bodom, The Raveonettes, No Shame
Provinssirock 2003 - osa 2 - mm. Massive Attack, Queens Of The Stone Age, Velcra, The Datsuns
Provinssirock 2003 - osa 3 - mm. Don Johnson Big Band, Liekki, Sparta, Dandy Warhols, Mokoma
Iron Maiden
Ismo Alanko Säätiö
Ämyrock-avausklubi - The 69 Eyes, Cleaning Women
Ämyrock - mm. Liekki, Viikate, Kari Peitsamo, Corruption Inc.
Nummirock - mm. Kotiteollisuus, Total Devastation, Mokoma, Before The Dawn
Anthrax, Mokoma
Tammerfest 2003 - Popeda
Tammerfest 2003 - Eläkeläiset, Nuoret Vihaiset Miehet
Tammerfest 2003 - Mokoma, Pain Confessor
Kuopio Rockcock : Osa 1 - perjantai - mm. Maj Karman Kauniit Kuvat, Mokoma, Barathrum, Negative, Tytär
CMX
Eppu Normaali
Pääsiäisjamit - Kotiteollisuus, Zero Industry, Supernova Crush, Nemesis, Rihmasto, The Phonies, Wellingtones, Bluesology
Easter Disaster - Thyrfing, Skyforger, Barathrum, Luciferage
Kotiteollisuus, Haarakiila
HIM
Ääni & Vimma 2003 –finaali - Calf, Takiainen, King Star, Pooma, Incredible Nothing, Deep Blue Girls, Barock, Sydän Sydän, KIA, E75, Product Of Rage
CMX
Outcold
Thee Ultra Bimboos
Mokoma
The Great British Birdkill plays Black Sabbath
Sabot, Deep Turtle
Hellän avajaiset - Bloodpit
Down By The Laituri 2003 - mm. Apulanta, Zen Cafe, Kemopetrol
Tammerfest 2003 - Kari Peitsamo
United Underworld, Killpretty, Discore
Provinssirock 2002 - mm. Rammstein, Slayer, Dream Theater, Bob Log III, Mustasch
Gearfest 2002 - mm. The Hives, Flaming Sideburns, Maggots, Thee Ultra Bimboos
Sitruunamaailman kesäklubi - Jacks Of All Trades, Bitch Alert, Jumpin China
HelUnion-klubi - Cosmobile, FlyLow Organization, Valerian
Ruisrock 2002 - mm. The Jon Spencer Blues Explosion, Tuomari Nurmio & Korkein Oikeus, Kotiteollisuus
Tuska 2002 - mm. Machine Head, Bruce Dickinson Band, Nightwish, Sentenced
Tammerfest 2002: Garageland - Flaming Sideburns, 22-Pistepirkko, Sunride, Doomhauer, The Grammers
Snakegod, Colditz
Heavy Metal Weekend 2002 - Ensiferum, Mors Principium Est, The Kegs, Mental Transformation, Unknown Fairytale
October Rust plays Type O Negative
Ankkarock 2002 (la) - mm. Motörhead, Flaming Sideburns, Don Huonot
Circle, Hypnomen
Club HelUnion - Godsplague, Conditionred, All In Me
CMX
Blake, Purity
Crystal Extacy
Rammstein, Clawfinger
Machine Head, Diablo
Blake
Sara, Silkwood, Killpretty
Slipknot, American Head Charge
Charon, Lambs
HelUnion-klubi - Jacks Of All Trades, Superchrist, Disco Ensemble
Hybrid Children, Design 19
Piiskaklubi - Downbound, Damet
HelUnion-klubi - Rotten Sound, Analena, Deepred, Deaf Penalty
Finntroll, Killpretty, Godsplague
Tehosekoitin
HelUnion-klubi - Velcra, Killpretty, Jumpin China
Division Of Laura Lee, Damn Seagulls
Club Rock Bottom - Babylon Whores, Stoner Kings
Mummypowder, Treeball
Keiji Haino & Friends: Jimi Sumén & Jorma Tapio
In Flames, Pain, Soilwork
Queens Of the Stone Age
Queens Of the Stone Age
Acid Mothers Temple, Circle
Kotiteollisuus, Discore
Maata Näkyvissä -gospelfestari - mm. Jumpin China, The Rain, Kevin Max, Terapia
Avantoklubi 2 - Pan Sonic, Russel Haswell, Fe-Mail, Sähkökvartetti
Never Sever Club - Sister Flo, Kevin
Manowar, Bludgeon
Club Wallirocks - Design 19, Technicolour, Incredible Nothing
Kotiteollisuus
Bad Vugumin 15v. synttärit - Cleaning Women, Chainsmoker, Astro Can Caravan
Roadrage - Killswitch Engage, 36 Crazyfists, Five Pointe O
Roadrage - Killswitch Engage, 36 Crazyfists, Five Pointe O
Musiikki ja media -klubi - Viikate, Verenpisara, Protoni, Guava
Can You Festival? - Kotiteollisuus, Jacks Of All Trades, Oxygenol
CMX
CMX
The Skreppers, Black Salem
Club HelUnion - Kaunis Lintu, Vesilaitos, Tajuvana
Kometa
Valtteri-festivaali - mm. CMX, Deep Turtle, Circle, Aavikko, MKKK
Valtteri-festivaali (pe) - mm. MKKK, Varaque, Aavikko
SubUrban Tribe, Velcra
Spine/Spikefest 2002 - mm. Children Of Bodom, Ensiferum, Northern, Ajattara, Kalmah
Ruma-klubi - Kotiteollisuus, Viikate
CMX
Coil
Club Wallirocks - Disco Ensemble, Superchrist, Killpretty, Defuse
Katatonia, Amaran, Before the Dawn
Lordi
Tiktak
Sabot, Deep Turtle, J-P Jakonen
Mokoma
Stratovarius
Mikael H. & Some Siberians
Mannhai
Helloween
Indie-iltamat - Promoe, Ceebrolistics, Jukka Poika & Tiskijukka, Organism 12
Indie-Iltamat - Mokoma, Callisto, Nine, Disco Ensemble, From Ashes Rise
Korn, Static-X
Provinssirock 2004 - Perjantai - mm. The Distillers, Tehosekoitin, Mokoma
Provinssirock 2004 - Lauantai - mm. HIM, Meshuggah, The Hives, Dillinger Ascape Plan
Hellfire Worldwide Tour 2004 - Edguy, Nocturnal Rites, Tad Morose
Hellfire Worldwide Tour 2004 - Edguy, Nocturnal Rites, Tad Morose
W.A.S.P.
Pikametallimiehet 10 v. - Korpiklaani, Battlelore, Evemaster, Bloodrose
Virgin Steele, Force Of Evil
Clawfinger, Shade
Pooma, Astrid Swan
Lowe Motor Corporation, Private Line
Drive, Monsterball, Grayblack
I Walk the Line, Jairus, Presley Bastards, Abduktio
Stupido Records 15 v - Mm. Giant Robot, Rollstons, Treeball
Einstürzende Neubauten, Körperkultur
Kotiteollisuus. Viikate, Mokoma
Helsinki Grunge 2004 - Bitch Alert, Incredible Nothing, Superchrist
Valtava, Kastor
Vanity Beach
Provinssirock 2004 - Sunnuntai - mm. David Bowie, Testament, Swallow The Sun
Imatra Big Band Festivals - Party Time - Neljä Ruusua
Nummirock päiväkirja osa I
Lappeenranta Festivals - Don Johnson Big Band, CMX, Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus
Ankkarock 2004 - Sunnuntai - mm. Tehosekoitin, The Darkness, Bloodhound Gang, The Rasmus
Ankkarock 2004 - Lauantai - mm. Danko Jones, Ismo Alanko Jukebox, Hanoi Rocks
Pellavarock 2004 - Entombed, Amaran, Moonsorrow, Rotten Sound, Peer Günt, Agonizer
Koneisto 2004 - mm. And The Lefthanded, The Soul Investigator
Kuopio Rockcock - mm. Kauko Röyhkä, 51 koodia, Turmion Kätilöt, Tiktak, Mokoma, Tehosekoitin, Tarot
Cleaning Women, CasioNova
Flogging Molly, Deep Insight
Virgin Steele
Scandinavian Music Group
Whitesnake
Kickstart 2004 - Mm. Magyar Posse, Circle, Lemonator, Sister Flo, Wasted, Office Building
Helsingin XIX sarjakuvafestivaalit, Festivaaliklubi - Kari Peitsamo, Barefoot Brothers, DJ:t Milla Miss Heat ja Diktatura
Jörisrock - mm. Maj Karman Kauniit Kuvat, Stam1na, Pohjoinen Kuri, Lullacry, Full Diesel
Ilosaarirock - Danko Jones
Tuska Open Air Metal Festival 2004: sunnuntai - mm. Dio, Fear Factory, Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus, Charon
Nummirock päiväkirja osa II
Tuska Warm-up - Barathrum
Accelerator - The Big One - The Von Bondies, The Fiery Furnaces, Electrelane, Sister Flo, Husky Rescue, Branded Women
Ruisrock, sunnuntai - mm. Monster Magnet, Therapy?, Neljä ruusua
Ruisrock, lauantai - mm. Turbonegro, Motörhead, Mokoma, Diablo, Hawkwind, Tiktak, Kotiteollisuus
Hultsfred 2004, Torstai 17.6 - Pixies, PJ Harvey, Dillinger Escape Plan, Kris Kristofferson, Air, Bright Eyes, Meshuggah
Hultsfred 2004, Perjantai 18.6 - Hatebreed, Soulfly, Ill Niño, HIM, Peaches, Four Tet, AvSmaK
Hultsfred 2004, Lauantai 19.6. - Morrissey, The Distillers, Danko Jones, Graham Coxon, Zeke, Weeping Willows, Pink Grease
Tuska jatkoklubi - Kiuas
Tammerfest - Kauko Röyhkä, Ultramariini
Tammerfest - Giant Robot
Tuska Open Air Metal Festival 2004: perjantai - mm. In Flames, Dark Funeral, Kotiteollisuus, Nasum
Tuska Open Air Metal Festival: lauantai - mm. Nightwish, Death Angel, Dark Tranquillity, Soilwork, Turisas
Nightwish, Twilightning
Pori Jazz 2003 - James Brown
Club Rock Bottom - Drive
Poisonblack
Laibach
Maritta Kuula & Karvanopat
Korol i Shut, Kometa
Amorphis
Inferno 2v. - Mokoma, Impaled Nazarene, Kotiteollisuus
Wessmania - XL, Jaan Wessman
Firestone, Lovestone
Sara, Kuolleet Intiaanit
Kuolleen Musiikin Yhdistyksen 5-vuotisjuhlat - Karjalan Sissit, I. Corax
Akateeminen Startti - YUP
Paul Dianno & Killers, Kilpi
Pellavarock 2003 - mm. Kotiteollisuus, Mokoma
Koneisto 2003 - osa 1 - mm. Uusi Fantasia, Rinneradio, murmurrecordings, Roope Mokka & Cristiano Spillati
Koneisto 2003 - osa 2 - mm. Koneveljet vs. Reuna, Accu,Don Johnson Big Band, Gilles Peterson, Torakka, T. Raumschmiere
Tammerfest 2003 - Rollins Band
Tammerfest 2003 - Stratovarius, Lordi
Tammerfest 2003 - Amorphis, The 69 Eyes
Tuska 2003 - osa 3 - mm.Ministry, Finntroll, Arch Enemy, Soulfly
Tuska 2003 - osa 2 - mm. Children Of Bodom, Behemoth, Lordi, Mokoma
Tuska 2003 - osa 1 - mm. Type O Negative, Stratovarius, The Haunted, Amorphis
Tammerfest 2003 - Timo Rautiainen ja Trio Niskalaukaus, Apulanta, Zen Cáfe, Maj Karman Kauniit Kuvat
Ilosaarirock 2003 - mm. Moonspell, Guano Apes, Velcra, CMX, Don Johnson Big Band
Tiktak
Kaustinen Folk Music Festival - Leningrad Cowboys
Puntala-rock 2003 - mm. Discharge, Rattus, Punk Lurex OK, Manifesto Jukebox
Karmarock12 - mm. Maj Karman Kauniit Kuvat, Lemonator, Motelli Skronkle
Sziget-Festivaali - mm. My Dying Bride, Lamb, FlyLow Organization
Verenpisara
Kyläsaarirok IV - Kometa, Clark Kent, Blanket, Kronik
Verenpisara
Avantoklubi 2 - Emi Maeda, Radian, Kari Peitsamo, Dubbing Mixers
Flogging Molly
Aavikko, Messer Für Frau Müller
Machine Head
Samurai-kiertue - Matti Nykänen
Danko Jones, Damn Seagulls
Iron Maiden
Metal Club Mökä 5 vuotta: 1826 Days Of Suffering - Dreamtale, Silentium, Battlelore, Violet Halo
R´n´P Festival 2004 - Flaming Sideburns, Bombshell Rocks, No Shame, Koma, Disco Ensemble
Altaria, Urban Tale
Machine Men, Dyecrest
Riemufestivaali 2004 - Alamaailman Vasarat kohtaavat Tuomari Nurmion & Tohtori Hillilän
Riemufestivaali 2004 - The Mutants, Cleaning Women, Deep Turtle, Hidria Spacefolk
Avantoklubi 1 - KK Null, Ibrahim Terzic, Mira Calix, Helsingin tietokoneorkesteri
Incredible Nothing, Second Hand Hasselhoffs
SpineFeast03 - mm. Charon, Lullacry, Ajattara, Moonsorrow, Reverend Bizarre
Kotiteollisuus
Cleveland Watkiss & Nikki Yeoh
Opeth, Extol
Opeth, Extol
Nick Cave -ilta - Viola plays Nick Cave & the Bad Seeds
Silkwood
Mustasch, Blake
Dimmu Borgir, Hypocrisy, Norther
Clubi 96,2 - Kilpi
Deftones, A Perfect Circle
Los Natas, Circle
Denigrate, Prode, Khilma
Piru Klubi - Ancara, Machine Men, Heaven ´N´ Hell
Metal @ Seinäjoki - Downbound, Pofony, Canvasion